Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Modne i wygodne fryzury na krótkie włosy

22 czerwca 2022 fryzury na krótkie włosy

Krótkie włosy umożliwiają wykonanie wielu ciekawych stylizacji. Fryzury na krótkie włosy to wachlarz wielu możliwości i kreatywnych pomysłów. Na krótkie włosy decyduje się wiele kobiet i fryzury te stają się bardzo popularne, ale nie każdej kobiecie takie cięcie pasuje.

Fryzury z krótkich włosów

Długość włosów krótkich może być różna. Dla niektórych krótkie włosy sięgają ramion, dla innych są to włosy obcięte jeszcze krócej.
Krótkie włosy do ramion można wyprostować lub zakręcić, co doda im objętości. Taki zabieg sprawdza się na cienkich włosach. Krótkie cięcie pasuje zarówno blondynkom jak i brunetkom. Taka fryzura również może być kobieca i dodawać kobiecie atrakcyjności.
Dzięki krótkim cięciom rzadkie włosy nabiorą objętości. Najlepiej na takich włosach sprawdzi się asymetryczny bob z grzywką lub bez grzywki, ponieważ cięcie to podniesie włosy u nasady. Cienkie włosy ładnie układają się w cięciu pixie, które polega na obcięciu włosów z tyłu na krótko i pozostawieniu dłuższych kosmyków z przodu. W tej fryzurze końcówki włosów są postrzępione, a przedziałek przebiega w sposób asymetryczny.
Kręcone włosy także nadają się do ścięcia na krótko. Krótkie fryzury z kręconych włosów są lekkie, a włosy mają większą objętość. Krótkie i kręcone włosy świetnie wyglądają obcięte do ramion. Do krótkich włosów pasować będzie grzywka, która musi być dobrana do kształtu twarzy. Grzywka może być noszona na dwa sposoby. Jednym z nich jest grzywka czesana na prosto, a drugim grzywka z przedziałkiem czesana na bok.

Fryzura na krótkich włosach – najpopularniejsze cięcia

Najpopularniejszymi cięciami krótkich włosów są:
– pixie cut – jest to krótkie cięcie połączone z dłuższą grzywką,
– klasyczny bob – to równe cięcie do linii żuchwy, które umożliwia wymodelowanie rysów twarzy,
– baby bang – to krótko obcięte włosy z wycieniowaną grzywką,
– lob – jest to dłuższa wersja boba,
– krótkie kręcone włosy – to loczki, które tworzą lekką fryzurę o dużej objętości.

Jak dobrać krótką fryzurę?

Podczas wyboru krótkiej fryzury trzeba zastanowić się, czy takie cięcie będzie nam pasować, ponieważ nie każdy dobrze wygląda w krótkich włosach. Krótkie fryzury muszą być dobrane do kształtu twarzy. Pierwszą czynnością jest określenie, które cechy naszego wyglądu chcemy wyeksponować, a które ukryć.
Do okrągłej twarzy pasuje cięcie na boba, które nadaje objętości i maskuje krągłości. Cięcie to uwydatnia kości policzkowe. Cięcie pixie także sprawdzi się u kobiet, które mają okrągłą twarz. Do owalnej twarzy pasuje każda fryzura, która nie jest gładka i ma dużą objętość. Kobiety o owalnej twarzy mogą także bez obaw stawiać na podgolenia oraz fryzury asymetryczne.
Kobiety mające twarz w kształcie serca powinny postawić na pasemka opadające na twarz, które zakryją smukłą linię szczęki. U kobiet o takim kształcie twarzy świetnie sprawdzi się lob z delikatnymi falami, które poszerzą najważniejsze obszary twarzy.
Jeśli prócz cięcia chcemy także zmienić kolor włosów, wówczas należy dobrać kolor pod względem cery.

Redakcja eona.pl

Redakcja ona.pl to wspaniałe źródło inspiracji dla rodziców, którzy pragną stworzyć harmonijne środowisko dla swoich dzieci. Na stronie poruszane są również tematy przeznaczone dla ludzi dbających o swój własny styl życia, modę, urodę, zdrowie i udane zakupy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

skórzana spódnica stylizacje
meble vinage
fryzury na krótkie włosy

Jesteś zainteresowany reklamą?

fryzury na krótkie włosy