Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Co robić by mieć piękne paznokcie?

11 stycznia 2022 ładne paznokcie

Wiele kobiet zastanawia się co zrobić aby ich dłonie były delikatne i miały piękną płytkę paznokcia. Stosują różnego typu kremy dostępne w drogeriach ale to nie zawsze skutkuje. Piękne paznokcie można zrobić u kosmetyczki ale to tylko warstwa lakieru. By mieć piękną i zdrową  płytkę paznokcia potrzebujemy czasu, cierpliwości i odpowiedniej pielęgnacji. W poniższym artykule dowiesz się co dokładnie możesz zrobić aby taki efekt osiągnąć.

Kremy do rąk na ładne paznokcie.

Producent kremów nawilżających często podkreśla na opakowaniu że krem jest również odpowiedni na płytkę paznokcia i może w dużym stopniu jej pomóc. Nie jest to kłamstwem, ale wszystko zależy od składu który on zawiera. Powinno się unikać produktów sztucznych a wybierać te jak najbardziej naturalne. Płyta paznokcia jest elementem niezwykle wrażliwym na działanie i różnego typu czynników zewnętrznych.Dlatego też nie sprawdzony krem może wywołać niepożądane skutki.

Olejowanie płytki paznokcia.

Ładne paznokcie to zasługa przede wszystkim regularnej i dokładniej pielęgnacji. Przykładowym rozwiązaniem są różnego typu oleje które można nakładać na płytkę paznokcia. Olejek rycynowy lub arganowy zawieraja dużą ilość witaminy E, która wpływa na kondycję naszych tkanek. Wystarczy jedynie nakładać je palcem na płytki aby z czasem doczekać się pożądanego efektu. Cały zabieg może sprawiać nam niewielką trudność ponieważ oleje mogą odbarwić się na tkaninach które zostaną przypadkiem dotknięte przez paznokcie. Dla piękności oczywiście warto cierpieć.  Znajdź moment w ciągu dnia kiedy jesteś w stanie o nie zadbać.

Czy lakier hybrydowy szkodzi twoim paznokciom?

Jeżeli nakładasz regularnie hybrydę i zdejmujesz ją w mało delikatny sposób, prawdopodobnie twoja płytka już jest bardzo zniszczona. Zdarzają się nawet przypadki że po jednym nałożeniu hybrydy i jej mocnym zdjęciu,  paznokieć nie nadaje się do niczego. Wszystko zależy od tego z jakim doświadczeniem robisz swoje hybrydy i do czego zdolna jest twoja płytka. Jeżeli jest możliwość abyś przez chwilę zrezygnowała z nakładanie czegokolwiek- spróbuj. Wszystko potrzebuje czasem chwili wytchnienia kiedy jest w stanie dojść do siebie i się zregenerować. Ładne paznokcie to zasługa wyrzeczeń i regularnej pielęgnacji. 

Naturalne paznokcie kontra rzeczywistość

W dzisiejszych czasach właściwie większość kobiet na co dzień potrzebuje mieć na swoich paznokciach odpowiedni przygotowaną hybrydę. Często nie jesteśmy w stanie wyjść bez nich bo tak mocno jesteśmy do nich przywiązane. Wiele kobiet może jednak się pochwalić swoimi naturalnymi pięknymi paznokciami na które nawet nie potrzebują niczego nakładać zwrócić na siebie uwagę. Oczywiście u wielu jest to cecha genetyczna- dziedziczenie pięknych paznokci po przodkach. Jednak i tak jesteśmy w stanie doprowadzić nasze płytki to mniej więcej pożądanego stanu. 

Redakcja eona.pl

Redakcja ona.pl to wspaniałe źródło inspiracji dla rodziców, którzy pragną stworzyć harmonijne środowisko dla swoich dzieci. Na stronie poruszane są również tematy przeznaczone dla ludzi dbających o swój własny styl życia, modę, urodę, zdrowie i udane zakupy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

skórzana spódnica stylizacje
meble vinage
fryzury na krótkie włosy

Jesteś zainteresowany reklamą?

fryzury na krótkie włosy