Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Pomysłowe dania na imprezę w domu

11 stycznia 2022 dania na imprezę

Zapewne nie raz spotkaliśmy się z sytuacją kiedy chcieliśmy zrobić popisowe danie na naszą imprezę ale brakowało nam pomysłu. Właściwie przecież kiedy idziemy do znajomych oni też z imprezy na imprezę powtarzają swoje popisowe przystawki. Jeżeli jednak chcemy wypróbować coś nowego bardzo oryginalnego można pobawić się z tymi przepisami i lekko jest modyfikować. A jak? O tym przekonacie się w dalszej części artykułu.

Okolicznościowe dania na imprezę

Istnieje wiele wyśmienitych przepisów które wystarczy lekko zmodyfikować aby stanowiły coś niezwykłego i niezapomnianego przez naszych gości. Przykładem mogą być zwykłe ciasteczka. Dekorowanie ich kojarzy nam się jedynie z piernikami i świątecznym klimatami. Dlaczego nie spróbować również udekorować je czymś innym i dodatkowo na inną sytuację? Można zrobić ciasteczka zegary na sylwestra lub cyferki na urodziny.

Przechodząc do mniej słodkich przepisów ale nie mniej ciekawych można wypróbować wytrawne talarki lub tortille. Przejdź się po sklepie i zobacz jaki składnik mógłby pasować do twojego zestawienia a nie był użyty poprzednio. Wiele tego typu inspiracji można znaleźć na Instagramie lub Pinterescie. 

Dania na imprezę na ciepło

Nie można zostawić gości jedynie z przystawkami i słodkościami. Kluczowe jest popisowe gorące danie które najlepiej abyś przygotowała sama. Pizza powoli wychodzi z mody ale i tak jest niezastąpiona na każdą głodową sytuację. Możesz jednak spróbować sama zrobić pizzę zamiast zamawiać ją z restauracji. Zainspiruj swoich gości wyjątkowym spodem niekoniecznie z mąki pszennej. Coraz modniejsze stają się spody orkiszowe które działają korzystnie na organizm człowieka. Możesz dodać nieco ostrej papryki do ciasta aby jej smak był lekko przełamany. Jeżeli chodzi o składniki na ciasto nie musisz już ograniczać się do standardowej listy. Znasz  swoich znajomych i wiesz co lubią co nie. Zrób specjalnie kawałki dla zaproszonych aby poczuli się wyjątkowo.

Jeżeli nie chcesz wracać do kuchni włoskiej, spróbuj przetestować inne kuchnie świata. Co powiesz na meksykańskie klimaty? Możesz stworzyć wyjątkowe tachos które przypadną do gustu niejednemu smakoszowi. Ciekawą opcją może być też się wybór   francuskiej kuchn,i na przykład croissanty  wytrawne lub słodkie. Przygotuj dla gości po jednym lub dwóch oraz podaj na gorąco. Lekko rozpuszczony ser z pomidorami i oliwą na tak wspaniałym cieście będzie niezwykłym połączeniem na domową posiadówkę.

Oczywiście nikt nie wyklucza tradycyjnej kuchni polskiej. Kto z nas nie lubi domowych krokietów lub innych znanych nam z dzieciństwa dań. Goście również powinni być zadowoleni a dodatkowo może to wywołać w wśród nas szereg wspomnień który które poruszą do rozmowy. Dania na imprezę są niezwykle ważnym elementem bez którego nie ma gwarancji udanego spotkania.

Obex kapcie

Redakcja eona.pl

Redakcja ona.pl to wspaniałe źródło inspiracji dla rodziców, którzy pragną stworzyć harmonijne środowisko dla swoich dzieci. Na stronie poruszane są również tematy przeznaczone dla ludzi dbających o swój własny styl życia, modę, urodę, zdrowie i udane zakupy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sprawa rozwodowa
Konsultacje z lekarzem online
Sala zabaw

Jesteś zainteresowany reklamą?

Sala zabaw