Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Szczotkowanie na sucho- czy warto?

12 stycznia 2022 szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie na sucho jest coraz to bardziej popularną metodą stosowaną przy pielęgnacji ciała. Kobiety decydują się na ten zabieg z wielu powodów. Ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Potrafi naprawdę pomóc niejednej z nas w walce z kompleksami. Na czym dokładnie polega? Przekonaj się sama w dalszej części artykułu.

Na czym polega szczotkowanie na sucho?

Całość zabiegu właściwie jest banalnie prosta. Polega na zwykłym szczotkowaniu ciała okrężnymi ruchami. Można go wykonywać samodzielnie w domu, bez konsultacji ze specjalistą. Szczotkę możemy kupić w każdej drogerii. Ważne jest to, aby nie była za szorstka, wówczas może pozostawić zaczerwienienia na skórze. Szczotkowanie wykonujemy na suchej skórze, bez nakładania wcześniej warstw kremu. Cały sekret tkwi w złuszczeniu martwego naskórka, skóra pozostaje gładka. Może lekko drapać, powodować drobne podrażnienia. Jeżeli za bardzo boli, poszukaj łagodniejszej szczotki, lub zrezygnuj z zabiegu.

szczotkowanie na sucho ciało

Efekty szczotkowania na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho przede wszystkim pozwala pozbyć się cellulitu wraz z rozstępami. Jest to więc zapewne mocno przekonujące dla niejednej z nas. Rozstępy również zostają zniwelowane przez taki zabieg. Wszystko oczywiście zależy od dokładności i częstotliwości wykonywania czynności. 

Jeżeli chodzi o aspekty zdrowotne, szczotkowanie pobudza nasze krążenie krwi, poprawia koloryt wraz z kondycją skóry. Nasze ciało staje się bardziej ujędrnione, zrelaksowane. Jak wcześniej wspomniano, jest też doskonale złuszczone, czyli przyjemne i miękkie w dotyku. Idealnie jest więc wykonywać takie zabiegi przed sezonem letnim, kiedy nasze nogi są bardziej eksponowane.

Jakie partie ciała szczotkować?

Głównie masaż wykonuje się na udach i pośladkach. To tam skóra nie jest aż tak mocno wrażliwa. Można szczotkować całe ciało, ale ważne, by w miejscach delikatniejszych, ruchy nie były zbyt gwałtowne. Kluczowe jest to, by wykonywać masaż w kierunku serca. Inaczej możemy nie doczekać się pożądanych wyników i jedynie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Nasze naczynia limfatyczne w ten sposób zostaną pobudzone do pracy.

szczotka do szczotkowania na sucho

Masaż zaczynamy od samego dołu i idziemy stopniowo w kierunku góry. Delikatniejsze miejsca, jak wyżej wspomniano, masujemy lżej. Jeżeli dojdzie do zaczerwienień, oznacza to, że coś robimy nie tak. Często zdarza się, że kobiety szorują ciało zdecydowanie za mocno. Wydaje im się, że skóra zostanie jeszcze lepiej złuszczona. Niestety w tym przypadku mogą sobie jedynie zaszkodzić. 

Wypróbuj, jak taki masaż działa na twoim ciebie i przekonaj się, czy szczotkowanie ciała na sucho jest przeznaczone dla ciebie. Przemyśl zakup szczotki przed jego zakupem. Tanie drogeryjne szczotki są zazwyczaj w granicach 20-30zł. Niestety, mogą nie spełnić twoich oczekiwań. Warto zainwestować w te, wykonane z lepszego materiału, w granicy 50-100 zł.

Redakcja eona.pl

Redakcja ona.pl to wspaniałe źródło inspiracji dla rodziców, którzy pragną stworzyć harmonijne środowisko dla swoich dzieci. Na stronie poruszane są również tematy przeznaczone dla ludzi dbających o swój własny styl życia, modę, urodę, zdrowie i udane zakupy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

peeling do ust
fryzury na krótkie włosy
kreski na oku

Jesteś zainteresowany reklamą?

kreski na oku