eona.pl

Moda, uroda i styl życia

ModaUroda

Jak zrobić kreski na oku eyelinerem?

Jak zrobić kreski na oku eyelinerem?

Kreska na oku to popularny element makijażu. Pozwala on podkreślić spojrzenie i optycznie zagęszcza rzęsy. Dostępnych jest wiele kosmetyków służących do wykonania idealnego makijażu oczu. Ważne jest jednak aby nauczyć się wykonywać kreskę poprawnie i dobrać odpowiedni dla siebie kształt oraz grubość i kolor kreski.

Komu pasują kreski na oku?

To, kto może malować sobie kreski na oku, zależne jest od sposobu ich wykonania. Do dużych oczu w kształcie migdału pasują kreski delikatne jak i kreska kocia wykonane na górnej powiece. Do małych oczu pasują kreski nazywane skrzydłami oraz wytuszowane lub przyklejone sztuczne rzęsy.
Jeśli mamy opadającą powiekę, kreska eyelinerem wykonywana powinna być na otwartym oku. Taki sposób pozwoli wykonać kreskę prawidłowo. Do okrągłych oczu pasuje kreska namalowana do połowy oka.

Czym jest eyeliner i jakie są jego rodzaje?

Eyeliner jest kosmetykiem, który używany jest do malowania kresek na dolnej oraz górnej powiece przy linii rzęs. Najczęściej eyeliner ma kolor czarny, szary lub brązowy. Wyróżnić można następujące rodzaje eyelinerów:
* w kałamarzu – ma on intensywny kolor i nie wysycha, a przede wszystkim jest bardzo trwały. Może być on wyposażony w pędzelek lub gąbkę,
* w pisaku – idealnie sprawdzi się u osób początkujących. Umożliwia robienie cienkich i precyzyjnych kresek,
* w słoiczku – jest on gęsty i aplikuje się go przy użyciu pędzelka, od którego zależy grubość kreski,
* w sztyfcie – stosowany do zagęszczania linii rzęs, łatwo się rozciera, ale ciężko zrobić nim precyzyjne kreski.
Eyeliner należy wybrać według swoich umiejętności makijażowych.

Jak zrobić kreski eyelinerem?

Kreski na oku wykonuje się według następujących kroków:
– narysowanie konturu kreski przy użyciu cienia, na który nakłada się eyeliner,
– podparcie łokcia podczas malowania, aby móc ustabilizować i zminimalizować drżenie ręki,
– linię można rysować na zamkniętej powiece od wewnątrz do zewnętrznej strony kącika oka,
– otwarcie oka i obrysowanie linii w zewnętrznym kąciku oka oraz wyciągnięcie jej w kierunku skroni. Linia narysowana eyelinerem powinna być przedłużeniem dolnej linii wodnej oka.
Kształt, kolor oraz grubość kreski dobrane muszą być do kształtu i wielkości oka, typu urody oraz okoliczności, na jaką wykonywany jest makijaż. W makijażu dziennym sprawdzi się kreska delikatna, natomiast na wieczór można zaszaleć i narysować wyraziste linie.
Dokładne obrysowanie oka zmniejsza je optycznie, dlatego warto delikatnie rozetrzeć eyeliner. Aby rozświetlić spojrzenie lub powiększyć oko użyć można kredkę w kolorze cielistym i nałożyć ją na dolną wodną linię oka.

Jak zrobić kreskę kredką?

Kredka jest kosmetykiem, który idealnie sprawdzi się na początku kiedy to uczymy się rysować kreski. Produkt ten wolniej schnie, co umożliwia wykonanie poprawek kiedy kreska na oku jest narysowana krzywo.
Kredka pozwala uzyskać graficzne linie oraz efekt przydymionej miękkiej kreski. Aby osiągnąć taki efekt wykonaną kreskę trzeba rozblendować przy użyciu pędzelka.

Udostępnij