eona.pl

Moda, uroda i styl życia

ModaUroda

Jak zrobić delikatny makijaż na dzień?

Jak zrobić delikatny makijaż na dzień?

Makijaż to domena pań, choć niektórzy panowie także coraz częściej używają kosmetyków, które poprawiają ich urodę. Większość kobiet regularnie się maluje i nie wyobraża sobie nawet wyjścia do sklepu po bułki bez makijażu. Delikatny makijaż pasuje każdej pani w każdym wieku. Mocny, wieczorowy make-up potrafi zmienić całkowicie oblicze, a wykonany profesjonalnie wygląda świetnie. W tym artykule skupimy się jednak na makijażu dziennym.

Makijaż dzienny – w jakich sytuacjach się sprawdzi?

Makijaż na codzień powinien różnić się nieco od wieczorowego. Przede wszystkim codzienny makijaż powinien być delikatny. Oczywiście jego zadaniem jest podkreślenie urody oraz zatuszowanie niedoskonałości. Wybierając delikatne kolory, możemy uzyskać bardzo naturalny efekt. Makijaż dzienny świetnie sprawdzi się podczas dnia wolnego oraz w pracy. Bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, delikatny makijaż sprawi, że twarz będzie wyglądać świeżo.

Jakich kosmetyki użyć do makijażu dziennego?

Zrobienie delikatnego makijażu wymaga takiej samej wprawy, co zrobienie makijażu wieczorowego. Trzeba wykonać podobną pracę, ale z mniej widocznym efektem. Nie każda pani potrafi to zrobić, zwłaszcza jeśli jest nauczona mocno się malować. Do dziennego makijażu niezbędny jest podkład oraz puder. Oba odcienie dobieramy odpowiednio do cery. Można także użyć różu, który podkreśli kości policzkowe. Codzienny make-up powinien podkreślić także delikatnie oko i brew. Jednak trzeba zrobić to z umiarem. Najlepiej użyć jasnych cieni do powiek. Zrezygnujmy z kresek, które dość mocno akcentują oko. Cienie i tusz do rzęs w zupełności wystarczą to wykonania makijażu dziennego. Możemy także podkreślić delikatnie brwi.

Czego unikać robiąc make-up dzienny?

Makijaż to w pewnym sensie sztuka. Wykonanie makijażu wymaga wprawy, którą oczywiście zdobywa się z czasem. Dostępne są także różnego rodzaju filmy instruktażowe online, z których można skorzystać, jeśli nie wiemy, jak dobrze zrobić makijaż. Jedno jest pewne, makijaż dzienny powinien różnić się od makijażu wieczorowego. Robiąc delikatny makijaż, unikajmy ciemnych i kolorowych cieni do powiek. Nie powinno się także zbytnio podkreślać oczu, dlatego warto zrezygnować z kresek robionych eyelinerem. Usta powinny być delikatnie pomalowane pomadką w kolorze naturalnym. Mocniejsze kolory szminek zarezerwowane są na wieczorne wyjścia i imprezy.

Naturalne kosmetyki do makijażu

Z racji tego, że większość pań maluje się codziennie, to należy zwracać uwagę na kosmetyki, których się używa. Przede wszystkim wszystkie kosmetyki do makijażu powinny być hipoalergiczne. Warto wybierać produkty przebadane klinicznie. Najlepsze oczywiście są kosmetyki ekologiczne, które zawierają certyfikowane składniki. Jednak nie zawsze takie produkty można znaleźć w ulubionej drogerii. Ważne jest to, aby wybierać kosmetyki, które posiadają prosty skład. Im więcej składników pochodzenia naturalnego, tym lepiej. Nie zapomnijmy także o dobrym płynie do demakijażu, który powinien szybko zmyć cały makijaż oraz dodatkowo nawilżyć skórę.

Udostępnij