Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Czym jest refleksologia dłoni?

12 stycznia 2022 refleksologia dłoni

Masaż dłoni wykonywany jest w celach relaksacyjnych oraz rozluźniających. Często jest on także stosowany w celach neurologicznych, ponieważ dzięki uciskaniu odpowiednich miejsc na dłoniach można pozbyć się bólu głowy lub kręgosłupa. W czasie masażu produkuje się energia, która pobudza różne organy do pracy. Refleksologia pomaga na wiele dolegliwości i można ją wykonywać samodzielnie.

Czym jest refleksologia dłoni i jak przebiega zabieg?

Refleksologia jest metodą leczenia poprzez masaż dłoni, który polega na uciskaniu odpowiednich miejsc, którymi są receptory na dłoniach. Masaż ten można wykonywać samodzielnie, ale warto udać się do specjalisty, aby nauczyć się go wykonywać w sposób prawidłowy.
Według japońskiej terapii jin shin jyutsu masaż dłoni należy wykonywać w następujących krokach:
1. Zrelaksuj się i wyrównaj oddech,
2. Otwórz jedną dłoń i rozłóż palce,
3. Drugą dłonią obejmij palec, który przypisany jest do danej emocji lub organu,
4. Skup się na tym palcu i naciskaj go delikatnie od 2 do 5 minut. W czasie tej czynności myśl, jakie efekty chcesz osiągnąć,
5. Możesz wymasować wszystkie palce,
6. Na koniec wymasuj zewnętrzną część nadgarstka przez 2-3 minuty. Masaż ten zrób w miejscu styku kości dłoni i przedramienia. Dzięki tej czynności odzyskasz jasność umysłu i się zrelaksujesz.

Receptory na dłoniach – gdzie uciskać

Refleksologia wpływa zarówno na kondycję fizyczną jak i psychiczną. Poprzez uciskanie odpowiednich receptorów można pozbyć się bólu oraz wzmocnić organy wewnętrzne. Mapa dłoni wygląda następująco:
– kciuk odpowiada za żołądek i ramiona. Ból tych organów może powodować stany lękowe oraz depresję, które objawiają się bólem głowy, brzucha i rozdrażnieniem,
– palec wskazujący powiązany jest z nerkami i pęcherzem moczowym. Organy te wywoływać mogą strach i rozkojarzenie. Objawami są bóle pleców i zębów oraz dolegliwości układu trawiennego,
– palec środkowy powiązany jest z gniewem i wątrobą. Wywoływać one mogą migreny oraz problemy ze wzrokiem i mdłości,
– palec serdeczny odpowiedzialny jest za płuca i jelito grube. Ból tych organów może wywoływać depresję i pesymizm. Objawami są niestrawność, astma i niewydolność płuc,
– mały palec związany jest z jelitem cienkim i sercem. Objawiać może się z udawaniem i symulowaniem.

Na co działa i jakie efekty daje refleksologia?

Masaż dłoni nie tylko relaksuje, ale także zmniejsza napięcie i dodaje sił witalnych. Dzięki masażowi poprawia się krążenie krwi oraz ustępuje ból głowy. Refleksologia działa na wzdęcia, zgagę i zaparcia, a także wspomaga leczenie astmy i alergii oraz poprawia przepływ limfy w organizmie.
Refleksologia dłoni jest mało znanym sposobem na dolegliwości bólowe. W dłoniach znajdują się końcówki linii energetycznych, które łączą się z organami wewnętrznymi.
Masaż dłoni pozwala zapanować nad stresem i jego objawami oraz nad lękami i innymi negatywnymi emocjami. Refleksologia wspomaga zwiększyć ilość energii, a także wspomaga naturalny system obronny organizmu i działa kojąco na różnego rodzaju bóle oraz zaburzenia związane z miesiączkowaniem.

Redakcja eona.pl

Redakcja ona.pl to wspaniałe źródło inspiracji dla rodziców, którzy pragną stworzyć harmonijne środowisko dla swoich dzieci. Na stronie poruszane są również tematy przeznaczone dla ludzi dbających o swój własny styl życia, modę, urodę, zdrowie i udane zakupy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

peeling do ust
fryzury na krótkie włosy
kreski na oku

Jesteś zainteresowany reklamą?

kreski na oku