Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak się ubrać stosownie na wesele?

12 stycznia 2022 stylizacja na wesele

Wesele to impreza, na którą trzeba się dobrze ubrać. Co to znaczy – dobrze się ubrać? Każdy może zinterpretować to wedle własnego uznania, aczkolwiek wypada wyglądać elegancko i ładnie. Stylizacja na wesele powinna być dopasowana do miejsca, w którym impreza się odbędzie oraz stylu, w jakim jest urządzona. Inaczej dobierzemy stroje na wesele odbywające się na świeżym powietrzu, a inaczej na wesele w zamku.

Jak się ubrać na wesele?

Strój weselny powinien być przede wszystkim schludny. Nie wypada przyjść na imprezę weselną w tenisówkach i spodniach jeansowych. Choć obecne kanony mody są różne. Nierzadko widzi się mężczyznę w eleganckiej marynarce i w sportowym obuwiu. I oczywiście taki strój na wesele też jest dobry. Chodzi o to, aby wyglądać elegancko i odpowiednio do swojego wieku. Musimy pamiętać, że wesele to wyjątkowy dzień w życiu pary młodej. Oczekują oni od swoich gości zaangażowania w tym dniu oraz wsparcia. Dlatego warto wybrać stylizację na wesele, która będzie pasowała do eleganckich strojów pary młodej. Moda weselna zmienia się razem z modą codzienną. Aczkolwiek są pewne stylizacje, które sprawdzają się zawsze.

Jaką sukienkę na wesele wybrać?

W przypadku stylizacji weselnych pań najczęściej wybierane są sukienki. Rzadko panie ubierają spodnie i bluzeczkę, choć bardzo modne od wielu sezonów są kombinezony jednoczęściowe, które w eleganckiej odsłonie wyglądają niebanalnie. Jednak najczęściej kobiety na wesele przychodzą w sukience. Sukienkę należy dobrać wedle uznania. Chodzi o to, aby była ona wygodna i elegancka. Może to być obcisła sukienka mini z długim rękawem lub na ramiączkach. Świetnie wyglądają również długie suknie wieczorowe z dużym rozporkiem z przodu. Można także włożyć zwiewną sukienkę, która pasuje paniom w każdym wieku. A co z kolorami? Oczywiście stroje na wesele nie powinny być białe. Biała suknia zarezerwowana jest dla panny młodej. Każdy inny kolor jest odpowiedni. Trzeba pamiętać, aby sukienka nie była zbyt strojna, żeby nie przyćmić panny młodej, która w tym dniu jest najważniejsza i to na nią wszyscy powinni zwracać uwagę.

Jak powinien ubrać się mężczyzna na wesele?

Panowie mają łatwiejszą sprawę, jeśli chodzi o strój weselny. Nie mają dużego wyboru, choć coraz więcej panów decyduje się na odważne stylizacje. Mężczyzna powinien wybrać koszulę oraz eleganckie spodnie. I w sumie to jest podstawa. Dodatkowo na górę można założyć marynarkę, która tworzy zestaw ze spodniami lub nie. W tym przypadku jest dowolność. W sklepach można znaleźć bardzo wiele ciekawych krojów spodni i marynarek, które można ze sobą zestawić. Niekoniecznie mężczyzna musi mieć na sobie garnitur. Nie ma takiej konieczności. Stylizacja może być nieco luźniejsza. Ciekawie wygląda marynarka w stylu sportowym z podwiniętymi rękawami. Jeśli do tego panowie dołożą muchę oraz szelki, to będą wyglądać świetnie. Marynarkę w trakcie wesela można ściągnąć, a nawet trzeba, gdyż podczas tańców jest po prostu za gorąco. Wówczas szelki dodają elegancji i szyku.

Redakcja eona.pl

Redakcja ona.pl to wspaniałe źródło inspiracji dla rodziców, którzy pragną stworzyć harmonijne środowisko dla swoich dzieci. Na stronie poruszane są również tematy przeznaczone dla ludzi dbających o swój własny styl życia, modę, urodę, zdrowie i udane zakupy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

skórzana spódnica stylizacje
meble vinage
fryzury na krótkie włosy

Jesteś zainteresowany reklamą?

fryzury na krótkie włosy